Strona główna
Poland 1 | Poland 2 | World A-E | World F-N | World O-Z | Linki | Technika | Wydarzenia | Magazyn
Bibliografia | Kontakt
Katarzyna Maksymowicz (Polska) Wojciech Marchlewski (Polska) Tomasz Mielech (Polska) Sławomir Mielnik (Polska) Marcin Opałczyński (Polska) Michał Ostrowski (Polska) Ada Pałka (Polska) Robert Panas (Polska) Arkadiusz Podstawka (Polska) Agnieszka Popławska (Polska) Wojciech Potocki (Polska) Tomasz Przewrocki (Polska) Maciej Regulski (Polska) Andrzej Ruszkowski (Polska) Grzegorz Sidorowicz (Polska) Marek Sobkiewicz (Polska) Krzysztof Sowa (Polska) Marek Szpak (Polska) Lech Szymanowski (Polska) Paweł Tometczak (Polska) Katarzyna Wielhorska (Polska) Michał Wilk (Polska) Tomasz Woźniak (Polska) Janusz Wójcik (Polska) Zbigniew Wróblewski (Polska) Piotr Zastróżny (Polska)
Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego - kierunek malarstwo, specjalizacja fotografia (dyplom z malarstwa "Amorficzne harmonie dźwięku" u prof. J. Gawrona, oraz z fotografii "Powidoki miejskie" u dr L. Krutulskiego) oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze (dyplom "Między Sacrum a Profanum" u Wojciecha Zawadzkiego).

Od 1996 roku pracuje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu gdzie prowadzi pracownię fotograficzną, która specjalizuje się w fotografowaniu dzieł sztuki. Swoje autorskie fotografie wykonuje aparatem własnej konstrukcji typu "camera obscura", na błony cięte formatu 4x5 cala. Kopie barytowe wykonuje na materiale chamois w formie stykowej.

Tworzy zamknięte cykle o swoistym charakterze i nietypowej "barwie". W jego pracach dominuje wrażliwość i szeroko pojęta estetyka kadru. Spokój i nostalgia, zaduma i zwolnienie to elementy, które możemy odczytać w jego pracach. Szczególny efekt jaki daje aparat otworkowy, jest wykorzystywany z pełną swiadomością przez artystę w tworzeniu fotografii o szczególnych walorach: nie tylko dokumentujących czas, miejsce i światło, ale też klimat i nastruj danego miejsca bez szczególnych ram czasowych. Prace są niepowtarzalne z racji szczególnej techniki własnej opracowanej przez autora, która nie pozwala na identyczną duplikację, przez co fotografie są niepowtarzalne i unikatowe.

Arkadiusz Podstawka

Web: Arkadiusz Podstawka
Strona: [1]  2  3  4  5  6  
© 2008 Pinhole
Wszelkie prawa zastrzeżone